Kapaklı Alümiyum Cephe Sistemleri

YARI SİLİKON CEPHE ( Kapaklı Cephe)

Yarı silikon cephe sistemi silikon cephe sistemine göre daha ekonomik bir sistemdir , bu sistemde kullanılan taşıyıcı karkas sistemi silikon cephe sistemindeki ile aynıdır ,ancak silikon cephelerde camlar için özel olarak hazırlanan alüminyum kaset sistemi bu sistemde kullanılmaz , onun yerine camlar ısı cam haline getirildikten sonra sadece yatayda veya sadece düşeyde kullanılan alüminyum kapaklar ile cepheye montajı gerçekleştirilir.

Cam paneller arasındaki sızdırmazlık yatayda kapak profilleri ve EPDM fitiller ile sağlanmakta olup, düşeyde camların arasına DOW-CORNING sızdırmazlık silikonu çekilmektedir. Yarı silikon giydirme cephe sisteminde kullanılacak düşey ve yatay taşıyıcı profiller statik hesap sonucu belirlenmekte ve rapor olarak sunulmaktadır. Tek yönde doğrusal çizgiler şekilde döşendiğinde yapıya estetiklik kazandırır. Yarı kapaklı giydirme cephe sistemlerinde kapaklı olanlardan en çok tercih edilen badem kapak kullanımıdır.

 

Dışta kullanılan yatay veya düşey eksendeki kapak profilleri isteğe göre iptal edilip, bu profillerin yerine, fuga boşluklarına silikon dolgusu yapılır.Böylelikle, dışarıdan bakıldığında cephe yüzeylerinde düşeyde ya da yatayda istenilen yarı silikon yarı kapaklı form elde edilebilir..